Biblioteka Raczyńskich już gotowa na śluby! (ZDJĘCIA)

Nowa Sala Ślubów - Biblioteka Raczyńskich fot. Sławek Wąchała

„Hasło nowy rozdział nabiera w Bibliotece nowego znaczenia!” – poinformowała dziś Biblioteka Raczyńskich, prezentując na swoim profilu społecznościowym pięknie odnowioną salę. To właśnie w niej od 19 marca odbywają się śluby.

Tradycyjnym miejscem ślubów w Poznaniu jest Waga Miejska lub Ratusz – ale obecnie, ze względu na remont nawierzchni Starego Rynku, oba budynki są raczej trudno dostępne. Dlatego na czas remontu rynku ceremonie postanowiono przenieść do niedawno wyremontowanych, zabytkowych wnętrzach historycznego gmachu Biblioteki Raczyńskich przy placu Wolności.

Nowa sala jest większa niż ta w Wadze Miejskiej, więc nie obowiązują limity dotyczące liczby gości – jednak miejscy urzędnicy, biorąc pod uwagę nadal trwającą epidemię, zalecają ograniczenie liczby zapraszanych osób do 50.

Wszystko wskazuje na to, że będzie się cieszyć sporym powodzeniem – w ubiegłym roku w Poznaniu udzielono ponad 900 ślubów, jak informuje Urząd Stanu Cywilnego. Wszyscy chętni na wzięcie ślubu w tym efektownym gmachu powinni się kontaktować właśnie z Urzędem Stanu Cywilnego.

Podziel się:

Źródło: Biblioteka Raczyńskich