Bezrobocie w Polsce rośnie!

pieniądze fot. pixabay
Czerwiec był kolejnym miesiącem, w którym odnotowano wzrost bezrobocia w kraju. Stopa bezrobocia była wyższa niż w maju i wyniosła 6,1 proc. – Drugi miesiąc z szóstką z przodu – zauważa portal Money.pl, komentując dane z czerwca.

Jak informuje portal, pierwszym miesiącem po zamrożeniu gospodarki, w którym odnotowano wzrost bezrobocia w związku z epidemią koronawirusa był kwiecień. Wtedy bezrobocie wzrosło z 5,4 do 5,8 proc.

Mimo częściowego odmrożenia gospodarki w maju bezrobocie nadal rosło i wynosiło już 6 proc. Jak zwraca uwagę portal, to po raz pierwszy od lutego 2019 roku stopa bezrobocia miała szóstkę z przodu.

W maju bezrobotnych było już ponad milion. W końcu czerwca -1 mln 26,5 tys. osób. To 160 tys. więcej niż na koniec ubiegłego roku.

W czerwcu przybyło 106 tys. nowych bezrobotnych. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że sporo się wyrejestrowało, więc ostatecznie przybyło tylko 15 tys. osób, które nie mają pracy. Portal ocenia, powołując się na opinię specjalistów z PKO BP, że bezrobocie idzie w górę, ale bardzo powoli, co świadczy o dalej dużej skali chomikowania pracy w krajowych firmach.

el

Podziel się: