Kalisz fot. Kalisz.pl

Bezpłatne przejazdy autobusami dla obywateli Ukrainy

Jak poinformowały władze Kalisza, uchodźcy z Ukrainy, którzy trafili do Kalisza, będą mieli prawo do bezpłatnych przejazdów miejską komunikacją. Wielu kaliszan zaprotestowało.

Protestów nie wywołała jednak sam projekt bezpłatnych przejazdów dla Ukraińców. Chodzi o fakt, że obecny prezydent Krystian Kinastowski obiecywał mieszkańcom bezpłatną komunikację podczas swojej kampanii wyborczej. Kaliszanie jednak do dziś muszą płacić za przejazdy miejską komunikacją. „Każdy rozumie wojnę i tragedię Ukraińców, ale zaraz okaże się, że we własnym mieście będziemy mieć mniejsze prawa niż przybywający tu uchodźcy” – komentują rozgoryczeni mieszkańcy, jak informuje portal kalisz24.info.pl.

Jak poinformowała kancelaria prezydenta Kinastowskiego, by móc korzystać z bezpłatnych przejazdów, Ukraińcy musza tylko okazać paszport z datą przekroczenia granicy – bezpłatne przejazdy dotyczą tych, którzy przekroczyli granicę po 24 lutego – lub paszport tymczasowy. nie podano, jak długo taka ulga będzie przysługiwać Ukraińcom.

Źródło: kalisz24.info