Będzie nowa zieleń w Poznaniu. Trwają konsultacje z radami osiedli

park Sołacki fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Modernizacje parków i zieleńców, nowe nasadzenia i nowe place zabaw. Te wszystkie zadania zawierają budżety poznańskich rad osiedli na rok 2023. Właśnie rozpoczęły się konsultacje na temat szczegółowych zasad ich realizacji, które potrwają do połowy lutego.

Konsultacje to czas, w którym miejscy ogrodnicy i inspektorzy zieleni spotykają się z przedstawicielami rad osiedli, by omówić plany dotyczące terenów zielonych zawarte w budżetach – i ustalić zasady ich realizacji.

„Według planów osiedlowych radnych, pojawi się m.in. sporo elementów małej architektury, a stare i wyeksploatowane urządzenia na placach zabaw zostaną wymienione na nowe” – informuje Urząd Miasta Poznania. – „Tak się stanie m.in. w parku Szelągowskim czy też Jasińskiego. Oprócz tego radni Starego Miasta chcą, by na terenie parków w centrum pojawiły się poidła dla ptaków i domki dla owadów. Mieszkańcy oczekują ponadto modernizacji ścieżek czy też doposażenia parku Górczyńskiego. Więcej zieleni pojawi się ponadto w parku im. Ks. T. Kirschke, na Łazarzu, Grunwaldzie i Starym Mieście”.

Zarząd Zieleni Miejskiej w tym roku zrealizuje też trzy zadania grantowe, które otrzymały fundusze w ramach konkursu „na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta-Osiedli”: oświetlenie parku Sołackiego (Rada Osiedla Sołacz), spacery z demokracją, czyli uzupełnienie terenów zieleni o małą infrastrukturę oraz nowe nasadzenia (Rada Osiedla Strzeszyn), a także modernizację alejek parkowych i części zieleni w parku Szelągowskim (Rada Osiedla Stare Winogrady).

Podziel się:

Ostatnio dodane: