piątek, 23 lutego, 2024

Będzie nowa droga rowerowa na Łazarzu

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczynają budową bardzo potrzebnej drogi rowerowej wzdłuż ulicy Dmowskiego. Z tego powodu na ulicy 15 stycznia zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Prace rozpoczną się między ulicami Hetmańską i Potockiej – ale to dopiero początek inwestycji.
– Odcinek pomiędzy ulicami Hetmańską i Potockiej jest jednym z trzech zaplanowanych w ramach tej inwestycji – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Docelowo droga połączy rynek Łazarski z ul. Miedzianą. Oznacza to, że nowa infrastruktura umożliwi rowerzystom wygodny i bezpieczny przejazd między Łazarzem a Górczynem.

Pierwszy odcinek drogi powstanie po zachodniej stronie ul. Dmowskiego, na odcinku od ul. Potockiej do ul. Hetmańskiej. Projektowana szerokość drogi rowerowej to 2,5 m, a obok powstanie chodnik o szerokości 2 m – między nimi powstanie półmetrowy pas rozdzielający. W ramach prac zostaną także wybudowane zjazdy do posesji oraz miejsca postojowe, wykonane nasadzenia zieleni i zamontowana mała architektura.

To dlatego od 15 stycznia na tym odcinku wyłączony z ruchu zostanie chodnik – piesi będą mogli korzystać z chodnika po drugie stronie ulicy, a kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniem jezdni ul. Dmowskiego na tym odcinku. Zwężony będzie także fragment ul. Hetmańskiej na wysokości ul. Dmowskiego oraz zamknięty przejazd rowerowy przez ul. Hetmańską. Prędkość w rejonie prac na ul. Dmowskiego zostanie ograniczona do 30 km/h, a kierowcy muszą zachować ostrożność i zwracać uwagę na oznakowanie.

Źródło: PIM
Strona głównaPoznańBędzie nowa droga rowerowa na Łazarzu