niedziela, 25 lutego, 2024

Będą nowe kamery w Poznaniu. Gdzie się pojawią?

3,5 mln zł – tyle zamierzają w 2024 roku przeznaczyć władze Poznania na rozbudowę miejskiego monitoringu. Nowe, dodatkowe kamery zostaną zamontowane na Wildzie, Dębcu, Świerczewie i w centrum miasta.

“Nowe punkty kamerowe zostaną zainstalowane na ważnych skrzyżowaniach w centrum miasta, które dotychczas nie były objęte monitoringiem miejskim” – informują miejscy urzędnicy. – “Pojawią się m.in. u zbiegu ulic Półwiejskiej i Królowej Jadwigi, Solnej i al. Niepodległości, a także na rondzie Obornickim”.

Nowe kamery zostaną zainstalowane również na Podolanach: w rejonie ronda Ciechowicza przy Szkole Podstawowej nr 62, przy rondzie Sroki i na terenie zielonym przy ul. Karpińskiej. A dzięki współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto i Zarządem Zieleni Miejskiej pojawią się też na Starym Mieście w parkach im. Karola Marcinkowskiego oraz im. Izabeli i Jarogniewa Drwęskich.

Miasto planuje także rozbudowę monitoring na południu Poznania – lokalizacje uzgodniono z osiedlowymi radnymi, policją i strażą miejską. Nowe kamery pojawią się na Wildzie, Zielonym Dębcu i Świerczewie w siedmiu lokalizacjach: parku Jana Pawła II, skrzyżowaniu ulic Spychalskiego/Dolina, skrzyżowaniu ulic Błogosławionej Poznańskiej Piątki/Dolna Wilda, ul. Św. Szczepana przy Szkole Podstawowej nr 84, ul. Dolna Wilda i ul. Samotna, skrzyżowaniu ulic Górecka/Jesionowa oraz skrzyżowaniu ulic Czechosłowacka/ Świerkowa.

Trwają także przygotowania do rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego na osiedlach: Krzyżowniki-Smochowice, Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Rataje, Grunwald Północ, Wola i Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria. Środki na rozbudowę będą pochodzić z budżetów rad osiedli.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańBędą nowe kamery w Poznaniu. Gdzie się pojawią?