Bardzo słaby mecz Warty Poznań. “Zieloni” znowu tracą punkty

Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa

To mógł być mecz, który pozwoli Warcie Poznań oddalić się na bezpieczną odległość od strefy spadkowej. “Zieloni” przegrali jednak w Grodzisku Wielkopolskim z Puszczą Niepołomice i ich przewaga nad strefą spadkową znowu nie jest zbyt duża.

Nikt po tym spotkaniu chyba nie spodziewał się zbyt wiele. Warta Poznań raczej nie słynie ze spektakularnej gry, a goście przed meczem mieli w tym sezonie zaledwie dwie wygrane… Trzecią dopisali sobie dzięki Warcie, chociaż o emocjach w tym spotkaniu nie można mówić.

Puszcza zdobyła dwie bramki – obie po sprytnie rozegranych rzutach rożnych. Autorem pierwszego trafienia był Yakuba, a następnie do siatki trafił Craciun. “Zieloni” właściwie nie stworzyli sobie nawet dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

Najbliżej tego był wprowadzony w drugiej połowie Vizinger, ale ciężko mówić w tym wypadku o poważnym zagrożeniu pod bramką gości. Poznaniacy nieco “przycisnęli” rywali dopiero w samej końcówce, ale nie przyniosło to żadnego trafienia.

A porażka sprawiła, że Warta Poznań ma już tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową i dość ciężki kalendarz spotkań. W kolejnym starciu “Zieloni” zmierzą się z Legią Warszawa.

Podziel się: