Bardzo dużo emocji. Lech Poznań walczył do końca i zasłużenie wygrał

Poznań Stadion Miejski fot. Sławek Wąchała

Ostatnie spotkanie przed przerwą świąteczną Lecha dostarczyło wyjątkowo dużo emocji. „Kolejorz” przegrywał w tym meczu, ale mimo to udało mu się najpierw wyrównać, a następnie w końcówce spotkania zdobyć bramkę dającą zwycięstwo.

Faworytem byli oczywiście piłkarze Macieja Skorży, którzy w tym sezonie radzą sobie świetnie. Zwłaszcza na swoim boisku. Rywal nie był jednak łatwy – Górnik Zabrze w ostatnim czasie gra bardzo dobrze i zgarnął w czterech poprzednich spotkaniach 10 punktów. Od początku spotkania nie było natomiast tego widać. Lech miał zdecydowaną przewagę i już w 2′ minucie był bliski objęcia prowadzenia, ale doskonale w bramce gości bronił Bielica. Czas jednak mijał, bramka dla „Kolejorza” nie padała, a Górnik zaczął coraz mocniej naciskać.

I to właśnie goście zdobyli pierwszego gola w tym meczu. Łączony z ewentualnym transferem do Lecha Poznań Jimenez, wykorzystał podanie Nowaka i nie dał szans Bednarkowi. Poznaniacy rzucili się do ataków i jeszcze przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do wyrównania. Kvekveskiri przyjął piłkę przed polem karnym Górnika i ładnym uderzeniem pokonał Bielicę.

W drugiej połowie mecz zrobił się zdecydowanie bardziej otwarty. Górnik stworzył sobie kilka doskonałych sytuacji do objęcia prowadzenia, ale za każdym razem świetnie w bramce zachowywał się Bednarek. „Kolejorz” w końcówce zdobył bramkę, która jak się okazało, dała im zwycięstwo w tym spotkaniu. W zamieszaniu w polu karnym najpierw uderzał Salomon, a dobijał Milić i piłka znalazła się w bramce Górnika.

Zwycięstwo oznacza, że Lech zwiększył swoją przewagę nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin do czterech punktów. Następny mecz w lidze „Kolejorz” rozegra w lutym.