wybory fot. UMP

Baranów: Głosowanie tylko korespondencyjnie

Taką decyzję podjęła Państwowa komisja Wyborcza wczoraj wieczorem. Powodem jest wysoki wskaźnik osób zakażonych w tej gminie – i to, że ten wskaźnik nie spada.

Jak informowaliśmy, minister Łukasz Szumowski przekazał rekomendacje PKW co do zasad głosowania – i zgodnie z nimi w dwóch gminach w Polsce, Baranowie w Wielkopolsce, w powiecie kępińskim, oraz Marklowicach w województwie śląskim głosowanie powinno się odbyć wyłącznie drogą korespondencyjną.

W powiecie kępińskim cały czas mamy najwięcej nowych przypadków zakażeń w Wielkopolsce – ogniskiem okazała się jedna z tutejszych fabryk mebli, gdzie zdiagnozowano zakażenie u ponad 300 osób. Kępno to meblowe zagłębie kraju. W gminie Baranów wskaźnik zapadalności na 10 tysięcy mieszkańców wynosi obecnie nieco ponad 102, są też 52 osoby chore.

PKW spotkała się wczoraj wieczorem, by podjąć decyzję w tej sprawie – i zadecydowała, że przychyli się do rekomendacji ministerstwa zdrowia. W tych dwóch gminach głosowanie będzie przeprowadzone wyłącznie korespondencyjnie. Wyjątkiem jest oddział leczniczo-rehabilitacyjny w Grębaninie, gdzie głosowanie odbędzie się tradycyjnie, w urnach.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze