Awaria torowiska w Poznaniu! Tramwaje zmieniły trasy

fot. ZTM

Na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Bukowskiej doszło do awarii torowiska. W efekcie tramwaje linii nr 7 musiały zmienić trasę, a na miejscu są też utrudnienia dla kierowców.

Do awarii doszło 21 kwietnia około godziny 20.00, jak informuje Nadzór Ruchu MPK. Wstrzymano ruch tramwajów na ulicy Przybyszewskiego, a tramwaje linii nr 7 zostały skierowane do pętli Budziszyńska.

„Ograniczenie ruchu kołowego na skrzyżowaniu Przybyszewskiego / Bukowska wymusiło również zmiany na liniach autobusowych” – informuje MPK. – „Autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 jadące od strony ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku „Polna Szpital” skręcają w ul. Przybyszewskiego, a następnie zawracają na skrzyżowaniu z ulicą Szamarzewskiego. Autobusy z przeciwnego kierunku po obsłużeniu przystanku „Grodziska” zawracają na skrzyżowaniu z ul. Marcelińską, następnie dojeżdżają do Bukowskiej i dalej po trasie w kierunku Kaponiery”.

Pasażerowie podróżujący tramwajami linii 7 wzdłuż ulicy Przybyszewskiego w czasie awarii torowiska mogą korzystać z linii 182,191 i 193 między przystankami „Żeromskiego” i „Ogrody” a „Grochowska” (linie 169, 182) i „Stadion Miejski” (linie 191, 193), natomiast z linii 169 między przystankami „Grochowska” a „Bukowska” oraz z linii 163 między przystankami „Bukowska” i „Polna Szpital” a „Stadion Miejski”.

Kiedy awaria zostanie usunięta – nie wiadomo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: