Awaria sygnalizacji na Niestachowskiej i remonty w centrum Poznania. Są gigantyczne korki!

korek Wojska Polskiego fot. L. Łada

Awaria świateł jest powodem gigantycznego korka na Niestachowskiej, Witosa i Wojska Polskiego. Kto może, niech lepiej omija tej rejon miasta przynajmniej do godziny 10.00, choć nie wiadomo jeszcze, czy usuwanie awarii nie potrwa dłużej.

Korek na Witosa – 26 czerwca o godzinie 8.00 – kończy się za Al. Solidarności. Niewiele krótszy jest na Wojska Polskiego – kierowcy jadący tak od strony centrum, jak i od strony Strzeszyna nie mogą zjechać na Niestachowską.

Powodem problemów jest awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyzowaniu ulic Św. Wawrzyńca, Niestachowskiej i Żeromskiego. Na miejscu ruchem kieruje policja, a służby miejskie usuwają awarię. Jak to długo potrwa – jeszcze nie wiadomo.

Przypomnijmy, że kłopoty z przejazdem mogą się dawać we znaki kierowcom nie tylko na Niestachowskiej i Wojska Polskiego. W obrębie skrzyżowania ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego trwa budowa drogi rowerowej i jest zwężona jezdnia, na ulicy Jana Pawła II przy na skrzyżowaniu z Kórnicką trwa naprawa wschodniej części węzła rozjazdowego i tu także jest zwężona jezdnia.

Remont torowiska na ulicy Głogowskiej, na odcinku od Hetmańskiej w kierunku pętli Górczyn PKM, również oznacza miejscowe utrudnienia dla kierowców, ponieważ prace przewidują wymianę nawierzchni torowej i drogowej. Trwa remont nawierzchni jezdni ulic Inflanckiej i Kobylepole, a w rejonie remontowanych odcinków obowiązuje ruch wahadłowy. Zarząd Dróg Miejskich informuje także, że remonty cząstkowe nawierzchni jezdni będą dziś prowadzone na ulicach Rubież i Sarmackiej, Rumiankowej, Zagajnikowej i Bolka.

Podziel się: