Awaria sieci ciepłowniczej. 34 budynki i szpital nie będą mieć ciepła

Poznań Aleje Niepodległości #zostańwdomu fot. Sławek Wąchała

Jak informuje Veolia Poznań, w sieci ciepłowniczej w rejonie al. Niepodległości doszło do awarii. Na czas jej usuwania trzeba wstrzymać dostaw ciepła i w efekcie 34 budynki są pozbawione ogrzewania. Na jak długo?

„Uszkodzenie sieci zlokalizowaliśmy zdalnie, dzięki nowoczesnym systemom diagnostycznym, które zostały wdrożone w spółce” – informuje Veolia Poznań. – „Aby uniknąć ryzyka wystąpienia poważnej awarii, Veolia zdecydowała o niezwłocznym przystąpieniu do prac, tak żeby w kontrolowanych warunkach naprawić uszkodzenie”.

W czasie usuwania uszkodzenia sieci do 34 budynków od ul. Kutrzeby do ul. Libelta zostaną wstrzymane dostawy ciepła od godz. 16.00 w piątek, 28 stycznia i przywrócone będą do godz. 22.00 w sobotę, 29 stycznia. W porozumieniu z dyrekcją wyłączeniem objęty będzie również szpital przy ul. Nowowiejskiego 56/58 w Poznaniu, który w tym czasie będzie korzystał z rezerwowego źródła ogrzewania. Veolia Energia Poznań powiadomiła wszystkich administratorów budynków o konieczności przeprowadzenia niezbędnych prac i planowanym terminie wstrzymania dostaw ciepła.

Jak zapewnia Veolia, służby techniczne spółki będą pracować nad usuwaniem awarii bez przerwy, aż do przywrócenia właściwego funkcjonowania sieci.

„Prace naprawcze będą wymagały użycia ciężkiego sprzętu, co może spowodować zwiększone natężenie hałasu” – ostrzega spółka. – „Usuwaniu usterki może także towarzyszyć wydobywanie się dużych ilości pary wodnej, która nie stanowi zagrożenia dla przemieszczających się pieszych oraz samochodów. Al. Niepodległości nie zostanie zamknięta dla ruchu”.

Informacje o postępach prac i planowanych terminach wznowienia dostaw ciepła są aktualizowane na bieżąco na stronie Veolii oraz przekazywane bezpośrednio do klientów.

Źródło: Veolia Poznań fot. archiwum