Awantura w pociągu. Interweniował SOK i policja

Straż Ochrony Kolei fot. SOK

Awantury, wyzwiska, a w końcu także i rękoczyny doprowadziły do tego, że kierownik pociągu relacji Poznań Główny – Krzyż musiał zamknąć agresywnego pasażera w przedziale służbowym i wezwać Straż Ochrony Kolei.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia kilka minut po 15.00, jak informuje Straż Ochrony Kolei. Strażnicy zostali wezwani do pociągu relacji Poznań Główny – Krzyż, gdzie miał się awanturować agresywny mężczyzna.
„Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK zastali zamkniętego w przedziale służbowym przez kierownika pociągu agresywnie zachowującego się mężczyznę” – informuje SOK na swojej stronie. – „Kiedy mundurowi podjęli wobec niego interwencję i podeszli bliżej, wówczas zaczął kopać nogami i pluć w ich kierunku, używając przy tym gróźb karalnych. Wobec agresora zastosowano więc środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek. Jednak w czasie ujęcia sprawca wciąż zachowywał się agresywnie wobec mundurowych, uderzając ręką w kciuk prawej dłoni jednego z funkcjonariuszy oraz zaczął kopać nogami, w tym w rękę stojącej obok niego funkcjonariuszki i wyzwał oboje funkcjonariuszy, używając przy tym wulgaryzmów”.

Jak stwierdzili strażnicy, agresorem okazał się 32-latek z gminy Pokrzywnica, który w dodatku jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie Koźlu do odbycia kary więzienia. Mężczyzna został więc przewieziony do Komisariatu Policji Poznań Jeżyce, który dalej prowadzi sprawę pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald. 32-latek usłyszał już zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Za to grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: