Atak zimy w Poznaniu. Pługoposypywarki od rana pracują na drogach

zima fot. S. Wąchała

Od rana w Poznaniu pada gęsty śnieg, który, mimo dodatniej temperatury, utrudnia jazdę kierowcom. O jego usuwanie dba Zarząd Dróg Miejskich – również od rana na poznańskich ulicach pracują pługi i pługoposypywarki.

„Prowadzimy działania mające na celu minimalizowanie skutków opadów śniegu” – informuje ZDM na swoim profilu społecznościowym. Pierwsze samochody wyjechały na drogi o świcie, gdy śnieg jeszcze nie był taki gęsty, ale prognozy pogody ostrzegały, że intensywne opady nadejdą.

ZDM przypomina też, że pługi i pługoposypywarki dbają najpierw o stan sieci dróg o znaczeniu strategicznym, a następnie podstawowym, więc na boczne ulice trafią dopiero w dalszej kolejności.
„Działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach” – podkreśla ZDM. – „W zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych, a prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych”.

Szczegóły odśnieżania znajdują się na stronie ZDM w zakładce „Akcja Zima”, gdzie także znajduje się informacja, jak zgłosić drogę do odśnieżenia. Komórka dyspozytorska ZDM działa przez całą dobę.

Podziel się:

Ostatnio dodane: