Atak w miejskim autobusie. Mężczyzna próbował wydłubać oczy pasażerce!

autobus linii nr 173 fot. ZTM

Kobieta jadąca autobusem linii nr 173 została zaatakowana przez obcego jej, agresywnego mężczyznę. Napastnik próbował… wydłubać jej oczy. Po zdecydowanej reakcji kierującej autobusem – uciekł. Teraz sprawą zajmuje się policja.

Do zdarzenia doszło 3 grudnia tuż przed godziną 16.00 przed przystankiem Rynek Wschodni, a całą sprawę opisał na Spotted: MPK Poznań krewny zaatakowanej kobiety. Jest jego ciocią. We wpisie prosił o kontakt osoby, które były świadkami zajścia.

Jak informuje Głos Wielkopolski, który skontaktował się z tym mężczyzną, agresor dał się zauważyć już na przystanku początkowym autobusu, na Śródce: niespokojnie chodził, mówił do siebie i zaczepiał ludzi. W autobusie w pewnym momencie nagle podszedł do spokojnie siedzącej kobiety, złapał ją od tyłu za głowę i próbował wsadzić palce w oczodoły. W prawe oko trafił, w lewe mu się na szczęście nie udało.

W pojeździe zrobiło się zamieszanie, więc kierująca natychmiast zatrzymała pojazd, by sprawdzić, co się dzieje, jak powiedziała gazecie Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK. Gdy się zorientowała, powiadomiła Nadzór Ruchu MPK i zaproponowała poszkodowanej wezwanie pomocy medycznej. W tym czasie sprawca zdążył uciec, kilku przerażonych pasażerów również.

Zaatakowana kobieta nie chciała wezwania pomocy medycznej, choć, jak wynika z relacji jej krewnego, prawe oko zostało uszkodzone, bo ropieje i boli. Autobus ruszył więc w dalszą drogę, ale kierująca złożyła szczegółowy raport o zajściu, a MPK zabezpieczyło monitoring z pojazdu jak dowód w ewentualnym postępowaniu.

Sprawa została zgłoszona na policję i funkcjonariusze prowadzą postępowanie pod kątem naruszenia nietykalności cielesnej zaatakowanej kobiety. Właśnie sprawdzają zapis z kamer monitoringu znajdujących się w autobusie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: