Atak na starsze małżeństwo na cmentarzu. Policja szuka świadków

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Starsze małżeństwo podczas wizyty na grobach bliskich na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Witkowskiej w Gnieźnie zostało zaatakowane przez około 60-letnią kobietę, która rzuciła się na nich bijąc, kopiąc i obrzucając wyzwiskami. Policja szuka świadków zdarzenia.

Całą historię opisał Głos Wielkopolski, do którego zgłosiła się córka poszkodowanych seniorów. Poprosiła o pomoc w szukaniu świadków tego traumatycznego zdarzenia, bo o wszystkim została już powiadomiona policja.

Według relacji córki do ataku doszło 1 listopada około godziny 10.30 na cmentarzu przy ulicy Witkowskiej. Jej rodzice właśnie szli na groby, gdy znienacka zaatakowała ich kobieta w wieku około 60. lat, z włosami ufarbowanymi na blond, w ciemnej, krótkiej kurtce. Zaczęła bić i kopać oboje seniorów, obrzucając ich przy tym wyzwiskami.

Zdaniem córki kobieta musiała być albo pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – albo niezrównoważona psychicznie, skoro napadła na obcych sobie ludzi, i to bez powodu. Na cmentarzu było wielu ludzi, bo wszystko wydarzyło się tuż przed mszą, ale nikt nie zareagował na szarpaninę i wyzwiska. Nikt nie pomógł starszym osobom.

Córka zgłosiła sprawę na policję – funkcjonariusze wszczęli już postępowanie – i poprosiła gazetę o pomoc w nagłośnieniu sprawy, by zgłaszali się świadkowie tego zdarzenia. Tożsamość agresorki już została ustalona.

Podziel się: