Artystki malują kaliski szpital. “Na ścianach powstają małe dzieła sztuki”

malowanie oddziału fot. Szpital Kalisz FB

“Oddział Rehabilitacji Dziecięcej – Dzienny Pobyt nabiera kolorów” – napisali z dumą medycy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Wszystko to dzięki studentkom, które najpierw przygotowały projekt, a teraz, wyposażone w pędzle i kolorowe farby, wdrażają go w życie.

Od początku maja oddział mieści się w nowej siedzibie przy Nowym Świecie i to właśnie tam pracują studentki. 15 czerwca kaliska placówka uchyliła rąbka tajemnicy i pokazała pierwsze efekty ich pracy.
“Na ścianach powstają małe dzieła sztuki, które do nowoczesnych wnętrz oddziału wprowadzą sporą porcję radości i beztroski, z pewnością też przypadną do gustu małym Pacjentom, którzy każdego dnia ćwiczą tu pod okiem fachowego personelu” – czytamy na profilu facebookowym szpitala.

Nad upiększaniem oddziału pracuje sześć studentek-wolontariuszek: 3 artystki z I roku, dwie z roku II oraz jedna z III roku Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Całość koordynują profesor Izabela Rudzka, szefowa Pracowni Malarstwa na WP-A UAM w Kaliszu oraz wykładowczyni Katarzyna Maniewska, która jednak, jak trzeba, także chętnie chwyta za pędzel.

Efekty prac są już widoczne, ale malowanie na oddziale jeszcze potrwa: prace prawdopodobnie zakończą się w końcu czerwca – choć to wcale nie jest takie pewne.
“Artystyczna ekipa, która ma naprawdę ambitne plany, zapowiada, że ostatnie pociągnięcia pędzla możliwe są jeszcze na początku lipca” – zdradza personel szpitala.

Podziel się: