Artvark fot. Sławek Wąchała

Artvark Saxophone Quartet na pierwszym koncercie w Polsce

Artvark Saxophone Quartet – holenderski quartet saksofonowy podróżujący po świecie ze swoją piękną i oryginalną muzyką. Cztery saksofony dają wielkie możliwości aranżacyjne. Muzycy grających na nich to czterej instrumentaliści o wyjątkowych i wyrazistych osobowościach.

Muzyka tworzona przez kwartet to oryginalna muzyka łącząca różne style, od jazzu po blues. Muzyka nieudziwniona, można z łatwością zauważyć, że muzycy bawią się tym co robią. Przygotowują improwizacje doskonale łączące różne style muzyczne, pięknie się przeplatające.

Artvark często brał i bierze udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych w Europie i poza nią. Wcześniej współpracowali często z wybitnymi muzykami świata zarówno jako muzycy sesyjni, jak i na scenach koncertowych i teatralnych. Od 2017 roku jako kwartet Artvark wydali własną płytę, Z tym materiałem jeżdżą po europie koncertując. Koncert w Klubie Blue Note w Poznaniu był ich pierwszym występem w naszym kraju. Wcześniej jedynie Peter Broekhuizen miał okazję odwiedzić nasz kraj, ale było to już sporo czasu temu. Trzy koncerty w Polsce są owocem współpracy kwartetu z Wojciechem Justyną.

Aktualnie saksofoniści z Artvark uczestniczą w dwóch projektach muzycznych holendersko – brytyjskich, w tym jeden z nich dotyczy współpracy z innym kwartetem saksofonowym – razem osiem tych pięknie brzmiących instrumentów.

Wystąpili: Rolf Delfos – saksofon altowy, Bart Wirtz – saksofon altowy, Mete Erker – saksofon tenorowy, Peter Broekhuizen – saksofon barytonowy

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze