Era Jazzu: rusza Aquanet Jazz Festival

Rozpoczyna się 12 i potrwa do 14 kwietnia, a motywem przewodnim tegorocznej Ery Jazzu jest muzyka Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Warto wybrać się na przynajmniej jeden z koncertów!

Wiosenna Era Jazzu rozpocznie się – zgodnie z tradycją tej imprezy – klubowym koncertem Afroistic Trio – senegalskiego wirtuoza gitary i charyzmatycznego wokalista Herve’a Samba, amerykańskiego basisty Reggie’go Washingtona oraz mistrz instrumentów perkusyjnych Ulri Yul Edorha. Funkowe i afrykańskie brzmienie jazzu w rozbudowanej skomplikowanymi fakturami zabawie wraz z oczywistym odniesieniem do tradycji oraz stylistyki nowoczesnego funky i współczesnego jazzu.

To 12 kwietnia w Blue Note, a następnego dnia w CK Zamek odbędzie się galowy koncert “Czas Komedy” – hołd złożony wybitnemu artyście w pięćdziesiątą rocznicę jego tragicznej śmierci. Sensacją jest udział w koncercie słynnej grupy Radio String Quartet, która na poznański koncert przygotowała specjalny program „Komeda & More” obejmujący m.in. kompozycje Krzysztofa Komedy w opracowaniu kwartetu wiedeńskich kameralistów. Muzycznym dopełnieniem jest projekt, jaki przygotowali poznańscy muzycy młodego pokolenia (m.in. Piotr Scholz, Kacper Smoliński). Koncert obudowany będzie jubileuszową edycją książki „Czas Komedy”, radiowym słuchowiskiem oraz multimedialna projekcją.

Galowym wydarzeniem festiwalu będzie, jedyny w Polsce, koncert norweskiej wokalistki Rebekki Bakken.- Rebekka Bakken – rekomenduje wokalistkę Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu – nie jest emisariuszką skandynawskiego jazzu, ale najznamienitszym przykładem artystki, która rozwijając swój talent potrafiła doskonale zaistnieć na hermetycznym rynku dam śpiewających jazz. Jest melancholijnie ujmująca jak Marianne Faithfull, jazzująca jak Diana Krall, charyzmatyczna jak Joni Mitchell i folkowo przekonująca jak Norah Jones.

Era Jazzu: Aquanet Jazz Festival

12.04.2019, godz.20.00 Afroistic Trio – Blue Note Poznań
13.04.2019, godz.19.00 Czas Komedy / Radio String Quartet – CK Zamek Poznań
14.04.2019, godz.19.00 Rebekka Bakken – Aula UAM

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze