Aplikacja dla przechodzących kwarantannę domową

By ułatwić szybszą komunikację ze służbami i zapewnić lepszą opiekę osobom objętym kwarantanną, Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło specjalną darmową aplikację na smartfony “Kwarantanna domowa”. Aplikację można pobrać z App Store lub Google Play. Jej system połączony jest z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny domowej.

Na poznańskie lotnisko Ławica dotarło w ostatnich dniach 481 pasażerów lotów czarterowych, umożliwiających Polakom powrót do kraju. Wszyscy wracający z pobytu poza granicami Polski zobowiązani są do 14-dniowej kwarantanny w miejscu, którego adres podaje się w karcie lokalizacyjnej, wypełnianej przed opuszczeniem lotniska. Każdy objęty obowiązkową kwarantanną otrzymuje ulotkę z zaleceniami, do których musi się stosować.

I właśnie po to, by ułatwić szybszą komunikację ze służbami, Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło darmową aplikację “Kwarantanna domowa”, którą można pobrać z App Store lub Google Play. Jej system połączony jest z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny domowej.

Aplikacja korzysta z lokalizacji GPS i umożliwia potwierdzenie zdjęciem, że użytkownik przebywa w domu. Każdego dnia osoba, która aktywowała aplikację i jest w bazie osób odbywających kwarantannę domową, otrzyma jednego lub kilka SMS-ów z poleceniem wykonania i wysłania selfie. Program umożliwia też między innymi dostęp do pomocnych informacji, korzystanie ze specjalnej infolinii i kontakt z pracownikiem socjalnym.

[ https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.droid.kwarantannadomowa | https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.droid.kwarantannadomowa ]
[ https://apps.apple.com/pl/app/kwarantanna-domowa/id1502997499?l=pl | https://apps.apple.com/pl/app/kwarantanna-domowa/id1502997499?l=pl ]

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar