Anita Włodarczyk nie wystartuje w mistrzostwach świata!

Anita Włodarczyk po operacji fot. A. Włodarczyk FB

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem musiała zrezygnować ze startu w w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene w lipcu i w mistrzostwach Europy w Monachium w sierpniu. Powodem jest kontuzja, której się nabawiła ścigając złodzieja.

Przypomnijmy, że kilka dni temu, 9 czerwca, Anita Włodarczyk dogoniła i oddała w ręce policji złodzieja, który próbował ukraść jej samochód. Niestety, przy okazji nabawiła się urazu mięśnia dwugłowego uda i jej start w najbliższych imprezach sportowych, właśnie w Eugene i w Monachium stanął pod znakiem zapytania. Zawodniczka miała nadzieję, że przez miesiąc uda jej się wydobrzeć, jednak okazało się, że tak się nie stanie.

Jak poinformował Onet, zawodniczka już przeszła operację pod okiem dr Roberta Śmigielskiego, który operował ją już piąty raz. Ma doskonałą opiekę, noga na razie jest w gipsie na kilka tygodni, a potem zacznie się żmudna rehabilitacja. Do kontuzji podchodzi filozoficznie: jak napisała na Facebooku, „czasem los ma inne plany”. Myśli już o zawodach w Paryżu w 2024 roku.

Podziel się: