Andrzej Pukacz nie żyje. Był profesorem UAM

fot. pixabay

8 sierpnia niespodziewanie zmarł prof. UAM dr hab. Andrzej Pukacz, pełnomocnik rektora UAM do spraw dydaktyki w Collegium Polonicum w Słubicach. “Bywają takie chwile, kiedy trudno cokolwiek powiedzieć. I trudno uwierzyć” – napisała w mediach społecznościowych prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka UAM.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zamieścił także informację o śmierci naukowca na swojej stronie: “Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 8 sierpnia 2023 r. opuścił naszą wspólnotę akademicką prof. UAM dr hab. Andrzej Pukacz, Pełnomocnik Rektora ds. dydaktyki w Collegium Polonicum w Słubicach, Członek Komisji Stałej ds. CP, nauczyciel w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym. Jego śmierć nadeszła niespodziewanie” – czytamy we wpisie.

O śmierci poinformowała też prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka UAM. Na swoim profilu na Facebooku udostępniła informację stowarzyszenia Korczakowo, ze swoim komentarzem.
“Bywają takie chwile, kiedy trudno cokolwiek powiedzieć. I trudno uwierzyć” – napisała. – “Proszę wybaczyć, że tak nieoficjalnie… Dziękuję za wszystko, co Pan Profesor zrobił dla UAM, dla Collegium Polonicum w Słubicach. Dziękuję za to, że Pan był i za to, jak Pan był”.

Podziel się: