Andrzej Duda fot. UMP

Jeśli prezydent Polski dostanie do podpisu kontrowersyjną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji zwaną lex TVN – zamierza ją zawetować. Andrzej Duda uważa, że należy być lojalnym wobec sojuszników i dotrzymywać zobowiązań.

Taka decyzję zamierza podjąć prezydent według informacji Gazety.pl. Jak informuje portal, prezydent jest zdania, że ustawa jest szkodliwa i zagraża wolności słowa, prawa do równego traktowania, zasady proporcjonalności, czyli wszystkiego, co stanowi o demokracji w państwie. Ustawa łamie nasze zobowiązania międzynarodowe, choćby zapisy Paktu Północnoatlantyckiego. Prezydent zapewnia, że Polska zawsze dotrzymywała zawartych umów i zawsze będzie ich dotrzymywać.

Czy prezydent rzeczywiście podejmie taką decyzję? Gazeta.pl informuje, że to ma być jego powrót do wielkiej polityki i przypomina, że już raz prezydent wystąpił w obronie demokratycznych wartości. W 2018 roku zablokował zmianę w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego, mimo że projekt był autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że lex TVN został już przyjęty przez Sejm 11 sierpnia, teraz czeka na swoją kolej w Senacie.

Podziel się: