Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl

Andrzej Duda zapowiada kampanię wyborczą

Ważne obietnice socjalne, odwiedziny w ponad 100 miejscowościach i rozmach w iście amerykańskim stylu. Tak będzie wyglądała kampania wyborcza walczącego o reelekcję Andrzeja Dudy.

Jak informuje Onet. pl, kampania oficjalnie rozpocznie się na konwencji PiS w sobotę 15 lutego w warszawskiej hali Expo. Inaugurację zapowie sam Jarosław Kaczyński specjalnym przemówieniem. Wystąpi też Mateusz Morawiecki, a sam Andrzej Duda dokona podsumowania swojej kadencji oraz zapowie najważniejsze punkty programu swojej kampanii o reelekcję, w tym – być może – emerytury stażowe, na które mogliby przechodzić Polacy po wypracowaniu odpowiedniego stażu ubezpieczeniowego. Szefem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy jest europoseł Joachim Brudziński. Kto będzie rzecznikiem – jeszcze nie wiadomo. Według Onetu trwają rozważania, czy tej funkcji nie powierzyć którejś z posłanek PiS.

Później ruszy w Polskę “DudaBus”. Odwiedzi ponad 100 miejscowości, w tym te powiaty, których nie zdążył odwiedzić podczas swojej kadencji.

Kampania ma być niezwykle okazała – i kosztowna, ale trudno się dziwić, skoro dla Prawa i Sprawiedliwości to walka nie tylko o prezydenturę, ale o wszystko. Jeśli zmieni się lokator pałacu Prezydenckiego – zmiany zapoczątkowane przez PiS zostaną wstrzymane i może dojść nawet do przedterminowych wyborów. A to oznaczałoby koniec “dobrej zmiany”.

Onet.pl, el

19
Dodaj komentarz

avatar
Renata A. Wybieralska
Renata A. Wybieralska

Jednym słowem kiepski produkt w błyszczącym, szeleszczacym opakowaniu, które na niektórych srokach zrobi wrażenie, niestety.

Grażyna Kowalska
Grażyna Kowalska

Życzymy powodzenia Panu Prezydentowi. Wbrew poznańskiemu upodobaniu do lewicowców, wygra Pan w pierwszej turze. To Wielkopolska jest duża. To nie sam Poznań.

Elżbieta GKoczorowska
Elżbieta GKoczorowska

Mnie już nie interesuje, ani obietnice, ani odwiedziny. Ostatnie miesiące pokazały twarz.

Bogdan Lozy
Bogdan Lozy

Popieram pana Andrzeja Dude na drugą kadencję jako prezydenta RP

Basia Urb
Basia Urb

I tak mnie nie przekona