Alan Czerwiński przedłużył kontrakt z Lechem. „Nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań”

Alan Czerwiński lechpoznan.pl fot. Przemysław Szyszka

Nowa umowa 29-letniego obrońcy Alana Czerwińskiego będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku i została podpisana 3 stycznia. Zawiera także opcję przedłużenia współpracy z klubem o kolejne 12 miesięcy.

Przypomnijmy, że Alan Czerwiński jest związany z Lechem od 2020 roku, a dotychczasowy kontrakt obowiązywał do 30 czerwca 2023.
– Teraz przedłużyliśmy o kolejne dwa lata, czyli do końca czerwca 2025 – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Kolejorza. – Mamy też opcję dalszej współpracy o kolejne 12 miesięcy. Alan to doświadczony Polak, który wielokrotnie na boisku udowodnił, że jest pełnowartościowym zawodnikiem Lecha. Gra na prawej obronie, ale może również występować na wielu innych pozycjach na boisku. Jest to kolejny piłkarz, z którym przedłużamy umowę. Pokazuje jednak w ten sposób stabilizację naszej kadry, a to jest coś, na czym nam szczególnie zależy.

Jesienią Lech Poznań przedłużył kontrakty Antonio Milicia, Niki Kvekveskiriego, Mikaela Ishaka oraz Michała Skórasia – a teraz również Czerwińskiego.
– Bardzo cieszę się z tego powodu, że zostaję w Poznaniu – powiedział zawodnik. – Tutaj jest naprawdę fantastyczna drużyna, kapitalni kibice i dobry trener. Tym wszystkim się na pewno kierowałem przy podejmowaniu decyzji. Rozmawialiśmy dosyć długo w ostatnim czasie z szefostwem klubu, a na koniec paradoksalnie dogadaliśmy się bardzo szybko.

29-letni obrońca do tej pory zagrał w Lechu w 67 meczach, w których strzelił 3 gole i dorzucił 7 asyst.
– Stawałem się przez te ponad dwa lata innym, na pewno coraz lepszym zawodnikiem – ocenia Czerwiński. – Wierzę jednak w to, że dam tej drużynie jeszcze dużo. W każdym dużym klubie jest rywalizacja, ktoś kto nie jest na nią gotowy, nie ma czego szukać w takiej drużynie, jak Lech. Ja jestem gotowy i nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań.

Podziel się: