Reklama

Akcja “Wiosenne Porządki – Sprzątanie Twierdzy”

W Poznaniu odbyła się akcja “Wiosenne Porządki – Sprzątanie Twierdzy” zorganizowana przez Porozumienie dla Twierdzy Poznań.
– Wiosna przywitała nas ładną pogodą, która sprzyja wędrówkom po Twierdzy Poznań. Niestety nie wszyscy odwiedzający Poznań wiedzą jak się w Poznaniu zachowywać. Z tego powodu śmieci bardzo często trafiają na tereny forteczne. Po zimie kiedy jest jeszcze mało zieleni, są szczególnie widoczne co ułatwia ich lokalizację i uprzątnięcie. W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w akcji pod hasłem: “Ty nie być szuszwol ani tyż fleja, nie sprząta po sobie ino tuleja” mając nadzieję, że dzięki temu osoby śmiecące na terenie fortyfikacji poznańskich, wezmą sobie to hasło do serca i zmienią swoje postępowanie”. Autorem hasła jest Juliusz Kubel, popularyzator gwary poznańskiej, pomysłodawca utworzenia poznańskiego pomnika Starego Marycha – mówi Michał Andrzejak prezes Porozumienia dla Twierdzy Poznań.
Mat. organizatora, fot.  Archiwum Porozumienia dla Twierdzy Poznań
data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar