Akcja „Serce od serca” wraca do powiatu poznańskiego

Serce od serca Promnice fot. Sławek Wąchała
Po raz kolejny powiat poznański zaprasza na szycie poduszek w kształcie serc, które trafiają do kobiet zmagających się z rakiem piersi. Pierwsze w tym roku szycie odbędzie się 9 lipca w godzinach od 14.00 do 17.00 w Centrum Kultury i Rekreacji „Akwen” w Koziegłowach.

Projekt „Serce od serca” realizowany jest od września ubiegłego roku. Poduszki szyte są zgodnie z najwyższymi standardami. Materiały i wypełnienie są nowe, zdekatyzowane i z najlepszej jakościowo bawełny. Tak przygotowane łagodzą obrzęk, przynoszą ulgę po operacji, a noszone pod pachą redukują ból nacięcia chirurgicznego i zmniejszają napięcia barku. Wszystkie trafią do pacjentek Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz oddziałów onkologicznych poznańskich i podpoznańskich szpitali. W czasie czwartkowej, akcji zostanie udostępnione stanowisko do nauki samobadania, będzie można uzyskać też porady dot. profilaktyki chorób piersi.

Koordynatorkami całego projektu, któremu patronuje Jan Grabkowski starosta poznański, są Justyna Maćkowiak-Szukalska oraz Karolina Wasilewska-Waligórska. Czwartkowe warsztaty szycia poduszek organizują: Klub Kobiet Aktywnych gminy Czerwonak oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Promnicach. Kolejne warsztaty zaplanowano w gminach: Swarzędz, Kostrzyn, Luboń, Czerwonak, Suchy Las i Pobiedziska.

W ubiegłym roku wolontariuszki z powiatu poznańskiego i Poznania uszyły ponad 2 tys. poduszek, a w całej Polsce powstało ich blisko 11 tys.

PP, el