piątek, 23 lutego, 2024

Akcja policji w Wielkopolsce. “Pokrzywdzony oddał swój telefon, po czym zatrzymał samochód i obawiając się o swoje życie, uciekł”

42-letni mężczyzna grożąc maczetą miał zabrać mieszkańcowi Koła telefon komórkowy i samochód. Kolscy policjanci odzyskali i telefon, i samochód, a podejrzanego zatrzymali. Grozi mu 20 lat więzienia.

Do rozboju doszło 4 stycznia po godzinie 21.00, przed jednym z marketów w Kole.
“42-letni mieszkaniec naszego miasta wtargnął do samochodu pokrzywdzonego i kazał mu zawieźć się we wskazane przez niego miejsce” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kole. – “W pewnym momencie mężczyzna, grożąc maczetą, zażądał od kierowcy wydania telefonu komórkowego. Pokrzywdzony oddał swój telefon, po czym zatrzymał samochód i obawiając się o swoje życie, uciekł. 42-latek przesiadł się na miejsce kierowcy i odjechał”.

Właściciel auta powiadomił o sprawie policję, a funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy – i szybko im się to udało, bo wkrótce na jednej z ulic Koła zauważyli poszukiwane auto, a w nim 42-latka.
“Mężczyzna próbował uciekać, jednak na niewiele się to zdało i szybko został zatrzymany” – wyjaśniają kolscy policjanci. – “Po zbadaniu stanu jego trzeźwości okazało się, że miał przeszło 0,8 promila alkoholu w organizmie”.

Sąd zdecydował o zatrzymaniu podejrzanego w areszcie na trzy miesiące. A ponieważ 42-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, to teraz grozi mu kara nawet do 20 lat więzienia.

Źródło: KPP Koło
Strona głównaKołoAkcja policji w Wielkopolsce. "Pokrzywdzony oddał swój telefon, po czym zatrzymał samochód...