fot. Sejm RP from Polska, CC BY 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0, via Wikimedia Commons

Agata Kornhauser-Duda ma już swój tulipan! Jak wygląda? (wideo)

Ma efektownie postrzępione płatki, jest w kolorze magenta, ale ze słupkiem w kolorze intensywnej żółci. Ten bardzo efektowny tulipan od dziś nosi imię „Agata Kornhauser-Duda”, a Pierwsza Dama osobiście przyjęła go z rąk hodowcy.

Nadanie imienia tulipanowi odbyło się podczas XII Międzynarodowych Targach Tulipanów w Chrzypsku Wielkim. Ten oryginalny kwiat wyhodował holenderski hodowca Jan Ligthart.
„Za zaangażowanie Pierwszej Damy w sprawę Polski i Polaków, wspieranie potrzebujących, wsłuchiwanie się w ludzkie potrzeby, działania na rzecz młodych oraz zaangażowanie w sytuację uchodźców z Ukrainy” – brzmiało oficjalne uzasadnienie uhonorowania.

Para prezydencka osobiście zjawiła się na uroczystości i oboje podkreślali, jak bardzo są wzruszeni i zaszczyceni. Prezydent i jego żona spotkali się też i porozmawiali z pracownikami sortowni cebulek tulipanów, a później już na głównej scenie Agata Kornhauser-Duda przyjęła piękny kwiat noszący jej imię i zgodnie z tradycja podlała go szampanem, bo tak wygląda nadanie imienia.

Międzynarodowe targi Tulipanów trwają jeszcze do wtorku 3 maja, więc miłośnicy tych kwiatów mają jeszcze czas, by wybrać się do Chrzypska Wielkiego i podziwiać kwitnące łany.