Afera w Obornikach. Kto zamówił pizzę?

pizza fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Nieznane osoby zamówiły pizze w obornickich pizzeriach o wartości około 1000 zł. Pizze zostały dostarczone pod wskazany adres w Łukowie – i wtedy okazało się, że mieszkańcy tego domu żadnej pizzy nie zamawiali.

Sytuację opisała Gazeta Powiatowa „Ziemia Obornicka”, a cała historia miała miejsce 7 marca około godziny 21.00. W prawie wszystkich obornickich pizzeriach zamówiono pizze różnego rodzaju z dostawą do domu, pod wskazany adres w Łukowie. Gdy jednak dostawcy po kolei docierali na miejsce, dowiadywali się, że mieszkańcy tego domu żadnej pizzy nie zamawiali.

Właściciele pizzerii, gdy okazało się, że ten sam mechanizm zastosowano w wielu lokalach, doliczyli się, że ponieśli straty w wysokości ponad 1000 zł, bo taka była wartość rzekomo zamówionych dań. Chcieli zgłosić sprawę policji, jak się jednak okazało – nie mogą, bo zamówienie pizzy i jej nieodebranie nie jest przestępstwem.

Kto i w jakim celu zamówił pizze do Łukowa? Wszystko wskazuje na to, że komuś zasypanie lokali zleceniami, za które nie zamierzał zapłacić, wydało się świetnym dowcipem. Nie pomyślał, że dla restauratorów, którzy i tak po pandemii i w czasie inflacji balansują na granicy opłacalności, oznacza to wymierne straty, które mogą zadecydować o być albo nie być lokalu. I pracy tych, którzy w nim pracują.

Podziel się:

Ostatnio dodane: