Pix.house: wystawa Adriana Wykroty

To pierwsza z cyklu nowych wystaw w Pix.house. Nosi tytuł „Nie” i można ją będzie oglądać od 28 lutego do 14 marca przy Głogowskiej 35.

Wystawa jest fotograficznym zapisem polskiej rzeczywistości w autorskim wyborze jej twórcy. Oto fragment recenzji Jerzego Piątka:
„Autor przygląda się polskości jako świadek, a nie mędrzec podający gotowe rozwiązania na tacy. Nie wchodzi też w romantyczne buty – ogląda Polskę bardziej okiem Hrabala niż Mickiewicza czy Norwida. Zdjęcia są jak widokówki z wysp polskiego archipelagu. Te małe lądy każdy może ułożyć inaczej na własnej mapie, fotograf daje tu wolną rękę. Za wskazówkę w składaniu tej układanki mogą posłużyć tytuły, które odwołują się do miejsc (TU) oraz procesów, w wyniku których powstają podziały (TAK, w taki sposób). Całość spina tytułowe NIE, które może wyrażać nie tylko krytyczny stosunek autora do rzeczywistości, co byłoby zbyt proste, ale odwołuje się także do takich polskich przywar narodowych jak upór, negowanie dobrych rozwiązań, brak współpracy, czy brak dbałości o relacje”.

Wernisaż wystawy rozpocznie się 28 lutego o 18.00, podczas niego będzie też można posłuchać rozmowy Adriana Wykroty z Maciejem Frąckowiakiem.

Wystawa czynna: wtorek-sobota 17.00-19.00 oraz w innych terminach po uzgodnieniu. Wstęp wolny.

Mat. pras., el

Podziel się: