Adam Szłapka fot. Karolina Adamska

Adam Szłapka: „Popieram pomysł podniesienia wieku emerytalnego”

Adam Szłapka, nowy szef Nowoczesnej, był dziś gościem RMF FM. Poseł z Poznania zadeklarował, że jest za podwyższeniem wieku emerytalnego.

Szłapka został wybrany przewodniczącym Nowoczesnej dwa dni temu, po tym jak wcześniejsza przewodnicząca – Katarzyna Lubnauer zdecydowała się zrezygnować ze swojego stanowiska. Polityk był dzisiaj gościem w RMF FM, gdzie zdradził co myśli o prawyborach w Platformie Obywatelskiej oraz przedstawił kilka swoich osobistych poglądów.

Jednym z ciekawszych tematów poruszonych podczas rozmowy był wiek emerytalny. – Uważam, że potrzebna jest w Polsce poważna dyskusja o tym, żeby Polacy dokładnie wiedzieli jakie są konsekwencje pozostawienia obecnego wieku emerytalnego oraz jakie będą skutki jego podniesienia. Popieram pomysł (podniesienia wieku emerytalnego) – mówił Szłapka w radiowej audycji.

W dalszej części poznański poseł przekonywał, że jest za liberalizacją prawa aborcyjnego oraz zapewnił, że nie jest zwolennikiem połączenia Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną w jeden klub. Szłapka liczy natomiast, że nadchodzące wybory prezydenckie wygra kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: RMF FM