Adam Małysz zakaził się kornawirusem!

Adam Małysz fot. FB
Słynny skoczek poinformował o tym na swoim Facebooku. Uspokoił swoich fanów twierdząc, że choroba przebiega bezobjawowo i ma nadzieję na szybkie wyzdrowienie.

Adam Małysz zdecydował poddać się testowi, gdy okazało się, że jeden z jego znajomych, z którym miał kontakt kilka dni temu, zachorował na covid-19. Test dał wynik pozytywny i sportowiec przebywa obecnie na kwarantannie. Pomaga też poinformować o tym, że jest chory, wszystkie osoby, z którymi miał kontakt od dnia zakażenia, by one również się przebadały i podjęły niezbędne środki ostrożności.

Swoich fanów pociesza, że na razie choroba przebiega bezobjawowo i ma nadzieję, że tak będzie do jej końca. Przypomina też o zachowywaniu środków ostrożności, które nie zawsze zapobiegają zakażeniu, czego dowodem jest on sam, ale na pewno znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo zakażenia.

Adam Małysz ma 42-lata i jest jednym z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii tego sportu. W dorobku ma między innymi cztery medale olimpijskie i cztery tytuły mistrza świata. Obecnie jest dyrektorem do spraw skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

el

Podziel się: