Krotoszyn punkt pobrań fot. WUW

Krotoszyn: Mobilne centrum pobrań już działa!

Na placu Targowym w Krotoszynie uruchomiono dziś samochodowy punkt pobrań prób na obecność koronawirusa. Osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby covid-19 mogą bezpłatnie przebadać się po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarną.

– Dzięki zaangażowaniu ministra obrony narodowej mogliśmy przygotować wspólny projekt z żołnierzami wojsk obrony terytorialnej, inspekcją sanitarną, samorządem Krotoszyna – mówił podczas otwarcia centrum wojewoda Łukasz Mikołajczyk. – Złożyłem wniosek do MON z uwagi na wysoki wskaźnik zakażeń w tym regionie i dziś mamy już efekty tych działań.

Zainteresowanie jest spore. Tylko na pierwszy dzień pracy mobilnego centrum zarejestrowano 100 zgłoszeń. Centrum będzie działać do środy. Po zakończeniu pracy w Krotoszynie w przyszłym tygodniu planowane jest jego otwarcie w Kaliszu.

To pierwsze miejsce na mapie Wielkopolski, gdzie prowadzone są badania testowe przez WOT i inspekcję sanitarną. Osoby pragnące wykonać test na obecność koronawirusa mogą go uzyskać bez wysiadania z samochodu. Auto po pobraniu próby jest poddane dekontaminacji.

Od początku pandemii w Wielkopolsce wykonano ponad 30 tys. testów. 263 osoby w powiecie krotoszyńskim zostały zakażone koronawirusem. Wyzdrowiało 76 osób.

WUW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze