55-latek zatrzymany na poznańskim lotnisku. Z powodu bagażu

straż graniczna, zdjęcie ilustracyjne fot. NOSG

55-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego 1 kwietnia miał polecieć do Włoch. Ale nie poleciał, ponieważ w jego bagażu podręcznym strażnicy graniczni znaleźli 1 sztukę amunicji. Mężczyzna został zatrzymany i przeszukany.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy wraz z pracownikami Służby Ochrony Lotniska podczas kontroli znaleźli u jednego z podróżnych udających się samolotem rejsowym do Włoch 1 sztukę amunicji do broni sportowej.
– 55-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego tłumaczył funkcjonariuszom, że nabój znalazł kilka miesięcy temu podczas spaceru w lesie – mówi ppor. SG Paweł Biskupik, p.o. rzecznika prasowego nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Nie wiedział, w jaki sposób nabój znalazł się w jego bagażu kabinowym.

Strażnicy uznali to za próbę nielegalnego wywozu amunicji, co jest przestępstwem, i w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyznę zatrzymano, przeszukano także jego samego i jego mieszkanie, by sprawdzić, czy nie ma tam nielegalnej broni lub amunicji. Niczego jednak nie znaleziono. Niemniej i tak za nielegalne posiadanie amunicji mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna.
– Zgodnie z przepisami kodeksu karnego osoba, która posiada bez wymaganego zezwolenia broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – podkreśla rzecznik.

Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: