45-latek podejrzany o włamanie do automatu płatniczego. Usłyszał zarzuty

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o dwukrotne włamanie do tego samego automatu płatniczego. Podejrzany usłyszał już zarzuty.

– Do pierwszego włamania doszło 4 września – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Nieznany sprawca uszkodził automat płatniczy zamontowany przy jednej z toalet i ukradł znajdujące się wewnątrz pieniądze. Dwa dni później, już po naprawieniu uszkodzonego urządzenia, znowu doszło do kradzieży z włamaniem do automatu. Po raz kolejny sprawca uszkodził urządzenie i zabrał znajdujące się wewnątrz pieniądze.

Łączna suma skradzionych pieniędzy podczas tych zdarzeń wyniosła 70 złotych, ale straty to prawie 8 tysięcy złotych. Tyle kosztowała dwukrotna naprawa uszkodzonych urządzeń, jak oszacował pokrzywdzony.

– Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci Wydziału Kryminalnego wytypowali sprawcę tych przestępstw – wyjaśnia oficer prasowa. – Okazało się, że to 45-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Źródło: KMP Kalisz

Podziel się: