Koncert Turbo z okazji 40 lecia fot. Sławek Wąchała

40 lat Turbo. Co to był za koncert!

Miłośnicy heavy metalu w ogóle, a zespołu Turbo w szczególności mogli 13 listopada wziąć udział w wyjątkowym koncercie. Zespół w Klubie u Bazyla świętował swoje 40-lecie. I to w jakim stylu!

Obchody 40-lecia były co prawda nieco spóźnione z powodu pandemii, ale za to wyjątkowe, ponieważ do udziału w koncercie zostali zaproszeni goście specjalni – „Kawaleria Turbo” w składzie: Grzegorz Kupczyk, Henryk Tomczak, Andrzej Łysów oraz Dominik Jokiel. Przed Turbo wystąpił zespół Okrütnik, a gwiazda wieczoru zaprezentowała wydłużony set oraz wszystkie swoje przeboje.

Koncert był pełen ognia i naprawdę trudno było uwierzyć, że ci muzycy na scenie grają razem już od ponad 40 lat! Muzycy potwierdzili swoją klasę i powiedzenie, że dobra muzyka jest jak wino – nie starzeje się…

Przypomnijmy, że grupa Turbo, legenda polskiego heavy metalu, powstała w 1980 roku w Poznaniu, a jej liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Zespół wydał dwanaście albumów studyjnych, między innymi kultowe „Dorosłe dzieci”, a także „Kawalerię szatana”, „Ostatniego wojownika”, „Strażnika światła” i „Piąty żywioł”, ostatnią jak na razie płytę studyjną.

Zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, wziął udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych, między innymi w Austrii, Irlandii, Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Grał na tej samej scenie z takimi wykonawcami jak Sepultura, Deep Purple czy Uriah Heep.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze