27. Festiwal Blues Express. Zobacz program wydarzeń!

Festiwal Blues Express
Blisko 400 miejsc czeka na fanów bluesa i parowozów. 5 i 6 lipca na tory wyjedzie z Dworca Letniego w Poznaniu specjalny pociąg, który zawiezie uczestników 27. Blues Express do Zakrzewa w powiecie złotowskim, które w tych dniach zamienia się w scenę koncertową.

Jak mówi Marszałek Marek Woźniak, patron honorowy festiwalu, nowością będzie powrót na starą trasę po modernizacji, prowadzącą przez Rogoźno i Piłę. – Ten festiwal jest wydarzeniem wyjątkowym, bo 150 km bluesa na torach to gratka zarówno dla miłośników bluesa, jak i podróży blisko 500 tonowym składem pod parą. Wiedząc, jakim cieszy się powodzeniem, po raz kolejnym wsparliśmy finansowo tę muzyczną pozycję obowiązkową każdego lata – podkreśla Woźniak.

5 lipca czekają miłośników bluesa koncerty w Pile, a 6 lipca o godz. 11. 04 z Dworca Letniego w Poznaniu do Zakrzewa wyruszy Bluesowy Express. Na stacjach zagrają: ZVA 12-28 (Poznań), Cotton Wing (Rogoźno), Danny Boy Experience (Chodzież), Blueberry Hill (Piła), Forsal (Krajenka), Blues Menu (Złotów), Blues Junkers (Zakrzewo).

Według rozkładu jazdy o godz. 18.50 pociąg dotrze do Zakrzewa. Tam, w leśnym amfiteatrze, o godzinie 19.00 rozpocznie się Koncert Finałowy. Zagrają Cugowski/Lipina/Szopiński oraz John F. Klaver Band (Holandia), Kraków Street Band, Pokój nr 3 Two Drums, The Road Dogs (Białoruś), Blues Flowers i Rapaholin.

Po Koncercie Finałowym, 7 lipca o godz. 3.25 pociąg zabierze uczestników Blues Expressu w drogę powrotną do Poznania.

Warto podkreślić, że koncerty są darmowe. Jednym kosztem, jaki musi ponieść podróżny jest bilet na pociąg. Ten kosztuje (w obie strony) 90 złotych w wersji normalnej. Przewidziane są również ustawowe ulgi dla uczniów i studentów. Bilety można kupić przez internet (tutaj), w kasach na dworcu obsługujących Koleje Wielkopolskie oraz w dniu wyjazdu w pociągu (bez dodatkowych opłat).

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył w tym roku na organizację festiwalu 125 tysięcy złotych. Wydarzenie wspierają także Powiat Złotowski i Gmina Zakrzewo.

– Zakrzewo jest zawsze przygotowane, żeby przyjąć jak najwięcej uczestników Blues Expressu – zagwarantował Marek Buława, wójt gminy Zakrzewo. – Zapraszam wszystkich miłośników bluesa do Zakrzewa, które się stanie waszym domem. A do domu zawsze przyjeżdża się jak do siebie. Będziecie się tam czuli bardzo dobrze, więc szanowni państwo – przyjeżdżajcie do nas!

mat. pras. / op. SS

Podziel się: