piątek, 29 marca, 2024

18-latek zwycięzcą półmaratonu w Poznaniu. Padł rekord trasy! (ZDJĘCIA)

Haftamu Gebresilase, 18-letni Etiopczyk i debiutant w półmaratonie, okazał się najlepszy wśród mężczyzn. Ale rekord trasy pobiła Wibineh Anchalem, jego rodaczka, która z czasem 01:07:54 poprawiła go o 1,5 minuty.

Zwycięzca półmaratonu przybiegł w czasie 1:00:26. Do rekordu trasy brakowała mu więc prawie minuta. Drugie miejsce zajął Salomon Weldeslassie, a trzecie Sikiyas Abate – obaj także z Etiopii. Najlepszy Polak, Krystian Zalewski, uplasował się na siódmej pozycji.

Wśród pań 22-letnia Wibineh Anchalem pobiła kobiecy rekord trasy Karoliny Nadolskiej (01:09:18) i zwyciężyła. Na drugim miejscu uplasowała się Ugandyjka Juliet Chekwel, a na trzecim znów Etiopka Likina Ayle.

W biegu wzięło udział 8500 zawodników, którzy walczyli na 21-kilometrowej trasie prowadzącej przez Łazarz, Wildę, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Start i meta biegu znajduje się na MTP, a poszczególne odcinki trasy są otwierane po przebiegnięciu przez nie ostatnich biegaczy, co powinno nastąpić, według szacunków organizatorów, do godziny 14.00.

Strona głównaPoznań18-latek zwycięzcą półmaratonu w Poznaniu. Padł rekord trasy! (ZDJĘCIA)