policja fot. Sławek Wąchała

18-latek z Poznania został ukarany za żebractwo. “Policjanci nakazali mężczyźnie zejście z jezdni i powstrzymanie się od żebractwa”

Żebractwo jest w Polsce wykroczeniem, a więc za żebranie można ponieść karę. Przekonał się o tym w ubiegły wtorek mężczyzna, który prowadził swój proceder w Solcu i został ukarany przez policjantów.

16 listopada około godz. 14.30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o mężczyźnie żebrzącym na jednej z ulic w Solcu. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przemęcie pojechali sprawdzić to zgłoszenie. Ustalili, że 18-letni mężczyzna, mieszkaniec Poznania, wykorzystując wprowadzony na odcinku drogi ruch wahadłowy, wchodził na jezdnię pomiędzy pojazdy, podchodził do kierujących i żebrał.

“Zachowując się w ten sposób nie tylko popełniał wykroczenie polegające na żebractwie ale także prowokował sytuacje na drodze, wpływające na bezpieczeństwo ruchu drogowego” – poinformowała KPP Wolsztyn. – “Policjanci nakazali mężczyźnie zejście z jezdni i powstrzymanie się od żebractwa. Mężczyzna został też ukarany mandatem karnym”.

Źródło: KPP Wolsztyn

1 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze