Poznań: Zmiany na ul. Św. Czesława. Z powodu SPP

św. Czesława fot. ZDM
8 lipca wykonawcy oznakowania wildeckiej Strefy Płatnego Parkowania pojawią się na odcinku pomiędzy ul. Wierzbięcice i Przemysłową. Kierowcy tradycyjnie proszeni sa o przeparkowanie samochodów.

Podobnie jak w przypadku ul. Żupańskiego, prace związane z wdrożeniem nowej organizacji ruchu na ul. św. Czesława zostały już częściowo wykonane. Chodzi o odcinek od ul. Różanej do ul. Wierzbięcice, gdzie nowe oznakowanie pojawiło się jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Teraz zmiany będą wprowadzane na pozostałym fragmencie ulicy, to jest od ul. Wierzbięcice do ul. Przemysłowej.

Ulica św. Czesława pozostanie w tym miejscu jednokierunkowa – przejazd będzie możliwy od ul. Przemysłowej w stronę ul. Wierzbięcice. Wdrożony zostanie tu również kontraruch rowerowy. Po południowej stronie zachowany zostanie ukośny sposób parkowania, natomiast postój po stronie północnej będzie dozwolony na miejscach równoległych. Ul. św. Czesława wejdzie ponadto w obszar objęty strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30”, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Prace na ul. św. Czesława powinny rozpocząć się i zakończyć 8 lipca br. Dotrzymanie tego terminu będzie jednak uzależnione od korzystnych warunków atmosferycznych.

Podczas prac na ul. św. Czesława obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, dlatego kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów. Pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: