12-letnia Hania uratowała koleżankę. „Bohaterska postawa”

Hania Chojnicka i Jędrzej Solarski fot. UMP

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, pogratulował odwagi i bohaterskiej postawy 12-letniej Hani Chojnickiej. Młoda poznanianka podczas treningu uratowała koleżankę, która wpadła do wody, gdy przewróciła się jej łódź.

Hanna Chojnicka jest zawodniczką Jacht Klubu Wielkopolski. W marcu tego roku podczas treningu na jeziorze Garda doszło do wypadku: jedną z koleżanek Hani uderzył w głowę fragment ożaglowania. Dziewczynka wpadła do wody, a jej łódź się przewróciła. Hania, mimo że chwilę wcześniej także doznała kontuzji – poślizgnęła się na łodzi i mocno uderzyła w nos – nie wahała się ani chwili. Podpłynęła do koleżanki, pomogła jej wejść do łodzi, a sama wskoczyła od jeziora i postawiła przewróconą łódkę, a później przekazała ją koleżance.

Hania za swój wyczyn została nagrodzona 54. Nagrodą Fair Play PKOl. Jest ona przyznawana za działanie fair play zawodnika lub zawodniczki, zespołu, trenera lub działacza. Teraz sportowego zachowania pogratulował Hani Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

– Jesteśmy dumni, że tak świadoma i odważna zawodniczka reprezentuje barwy klubu ze stolicy Wielkopolski – mówił Jędrzej Solarski. – Bohaterska postawa została dostrzeżona przez Polski Komitet Olimpijski i wierzymy, że będzie ona przykładem dla wszystkich młodych zawodników. Serdecznie dziękuję za godne reprezentowanie Miasta i życzę wielu sukcesów podczas kariery sportowej.

Hanna Chojnicka na co dzień jest uczennicą 7 klasy Społecznej Jedynki w Poznaniu.

Podziel się: