sobota, 9 grudnia, 2023

11 listopada w Poznaniu. Duże utrudnienia w ruchu!

Korowód na Imieniny Ulicy Święty Marcin i Bieg Niepodległości – 11 listopada w Poznaniu trzeba się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu i zamknięciem wielu ulic w centrum Poznania. Trasy zmieni też kilka linii komunikacji miejskiej, ale za to będą kursować częściej.

Imieniny Ulicy Święty Marcin

Na odcinku ul. Święty Marcin oraz na ul. Wieniawskiego od ul. Święty Marcin do ul. Fredry już 10 listopada od godz. 22:00 i 11 listopada do północy obowiązywać będzie zakaz parkowania (pozostawione pojazdy zostaną odholowane). Z miejsc objętych zakazami postoju kierowcy powinni wcześniej usunąć samochody.

Na czas budowy i demontażu infrastruktury oraz w trakcie kiermaszu od 10 listopada od godz. 23:00 do 12 listopada do godz. 6:00 zamknięte będą al. Niepodległości od ul. Święty Marcin do ul. Fredry oraz ulica Święty Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Dostępny pozostanie w obu kierunkach przejazd od Kaponiery przez al. Niepodległości do ul. Królowej Jadwigi.

Na czas kiermaszu oraz formowania się i przejścia parady 11 listopada (od Piekar do placu Mickiewicza) od godz. 10:00 do późnych godzin wieczornych częściowo lub całkowicie zamykane i nadzorowane przez funkcjonariuszy będą:

al. Niepodległości od ul. Powstańców Wlkp. do ul. Fredry;
ul. Święty Marcin od Al. Marcinkowskiego do ul. Dworcowej;
ul. Piekary od ul. Święty Marcin do ul. Ogrodowej;
ul. Wieniawskiego od ul. Święty Marcin do ul. Fredry.

Na czas przemarszu parady (w godz. ok. 12:30 – 14:30) zamknięty będzie ruch pojazdów na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Święty Marcin. Objazd zamkniętych odcinków ulic w rejonie parady wyznaczono ulicami: Matyi, Roosevelta i Libelta.

N trasie parady wyłączona będzie sygnalizacja świetlna, a ruch autobusów i tramwajów zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu. Pojazdy przepuszczane będą w miarę możliwości przez śluzy w poprzek trasy przez funkcjonariuszy policji i Nadzoru Ruchu MPK.

“Aby ułatwić dojazd do centrum, w godz. od 12.00 do 22.00 wzmocnione zostaną linie tramwajowe numer 13 (kursy co 5 minut) oraz 16 i 17 (kursy co 10 minut)” – informują władze miasta na swojej stronie. – “Tego dnia zmodyfikowane zostaną również trasy kilku linii tramwajowych i autobusowych z uwagi na Bieg Niepodległości. W rejonie wydarzeń wprowadzone zostaną także czasowe zmiany w organizacji ruchu”.

Z powodu korowodu i Biegu Niepodległości w centrum trzeba się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu – zamknięte zostaną: aleja Niepodległości – od ul. Święty Marcin do ul. Libelta oraz ulica Grunwaldzka. To z kolei sprawi, że linie autobusowe i tramwajowe kursujące tymi ulicami zmienią trasy.

Linia nr 16: Os. SOBIESKIEGO – trasa PST – Roosevelta – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Towarowa – most Dworcowy – Roosevelta – PST – OS. SOBIESKIEGO

Linie nr 163, 168 i 169 – autobusy będą kursować objazdem ulicami: Roosevelta i Libelta (w obu kierunkach). Linia nr 171 – autobusy będą kursować objazdem ulicami: Święty Marcin, Roosevelta i Libelta (w obu kierunkach). Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą (w obu kierunkach) na przystankach Most Teatralny (na jezdni, nie na torowisku) oraz na tymczasowym przystanku Urząd Wojewódzki na al. Niepodległości (po skręcie w lewo z ul. Libelta).

Linie nr 212 i 222 w nocy z 10/11 listopada i 11/12 listopada kursować będą objazdem ulicami: Towarowa – Składowa – al. Niepodległości – Św. Marcin – Rondo Kaponiera (z wjazdem na przystanki tramwajowe).

Bieg Niepodległości

10-kilometrowy Bieg Niepodległości rozpocznie się 11 listopada o godz. 11.11 na ul. Grunwaldzkiej przed ul. Śniadeckich i prowadzi ul. Grunwaldzką (jezdnia północna), przez skrzyżowanie ul. Cmentarnej i Wieruszowskiej (nawrotka). następnie i ul. Grunwaldzką (jezdnia południowa) do mety przy MTP.

“Ruch pojazdów na trasie biegu zostanie wstrzymany i będzie wznawiany stopniowo po przebiegnięciu ostatniego zawodnika” – informują władze miasta. – “Utrudnień w ruchu można spodziewać się od godz. 10.30 do 14.00. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a przejazdy tramwajów i autobusów zostaną podporządkowane czasowej organizacji ruchu. Przejazd poprzeczny przez trasę biegu udostępniany będzie w miarę możliwości przez policję i Nadzór Ruchu MPK. Poza śluzami nie będzie możliwości wjazdu na biegowy odcinek ul. Grunwaldzkiej z ulic bocznych i innych wjazdów”.

Już od 10 listopada, od godziny 18.00 odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga będzie zamknięty dla parkowania – a dla ruchu od 23.30 w związku z przygotowaniami do biegu. Takie zasady będą obowiązywać do czasu zakończenia biegu i przywrócenia stałej organizacji ruchu, czyli maksymalnie do 16.00 11 listopada. Kierowcy powinni wcześniej usunąć samochody z miejsc objętych zakazami postoju. Alternatywny dojazd do centrum miasta od strony południowo-zachodniej ulicami: Bukowską lub Głogowską.

W związku ze zmianami auta najlepiej zostawić na parkingach wokół centrum miasta: pod MTP, Kaponierą, pl. Wolności, a także przy ul. Za Bramką czy ul. Przemysłowej 2.

Zamknięcie dla ruchu ulicy Grunwaldzkiej z powodu biegu Niepodległości wpłynie na zmiany tras linii tramwajowych nr 3, 6 i 15 (od pierwszych kursów do około godz. 16:00) oraz linii autobusowej nr 193 (w godz. od około 10:00 do 16:00).

Linia nr 3
BŁAŻEJA -… – Roosevelta – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA

Linia nr 6
MIŁOSTOWO -… – Matyi – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 15
OS. SOBIESKIEGO -… – Roosevelta – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 193:
OS. SOBIESKIEGO -… – Bułgarska – Jugosłowiańska – Taczanowskiego – Ściegiennego – Zgoda – GÓRCZYN PKM

Źródło: UMP
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiego11 listopada w Poznaniu. Duże utrudnienia w ruchu!