11 listopada przejdzie Poznański Marsz Niepodległości. Po raz pierwszy

rynek Wildecki fot. L. Łada

Wyruszy o godzinie 14.00 z rynku Wildeckiego do pomnika Powstańców Wielkopolskich, dalej na MTP, a zakończy na placu Mickiewicza. 11 listopada przez miasto przejdzie Poznański Marsz Niepodległości. Po raz pierwszy.

„Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Poznańskim Marszu Niepodległości, który przejdzie ulicami Poznania pod hasłem „Łączy nas Polska!” – napisali jego organizatorzy na Facebooku, wśród których są Paweł Malicki i Dariusz Szyndler, poznańscy działacze Konfederacji. Mają nadzieję, że marsz stanie się poznańską tradycją.

Zgodnie z programem marsz ma wystartować 11 listopada o godzinie 14.00 z rynku Wildeckiego, po poczęstowaniu obecnych rogalami świętomarcińskimi. Jego uczestnicy przejdą Wierzbięcicami do pomnika Powstańców Wielkopolskich, gdzie około godziny 15.00 zostaną złożone kwiaty i wygłoszone przemówienia. Około godziny 15.30 marsz wyruszy ulicą Matyi w stronę Międzynarodowych Targów Poznańskich, a około godziny 16.00 – wyruszy w kierunku Roosevelta i placu Adama Mickiewicza, gdzie zaplanowano zakończenie marszu.

Podziel się: