sobota, 24 lutego, 2024

100 milionów złotych na rozwój dróg osiedlowych. Plan inwestycyjny miasta na lata 2025-2029

W ramach rozwoju infrastruktury drogowej, rada miasta zatwierdziła plan inwestycyjny przewidujący wydatki w wysokości 100 milionów złotych na budowę i remonty dróg osiedlowych w latach 2025-2029. Większa część tych funduszy zostanie przeznaczona na wsparcie osiedli położonych na obrzeżach miasta.

W najbliższe pięć lat, osiedla będą mogły skorzystać z 80 milionów złotych na realizację nowych projektów drogowych, a dodatkowe 20 milionów złotych zostanie wydzielone na niezbędne remonty istniejących ulic. W skali rocznej przewiduje się wydatkowanie 4 milionów złotych na odnowienia dróg. Jest to znaczący wzrost funduszy w stosunku do poprzedniego okresu planowania finansowego, gdzie na lata 2020-2024 przeznaczono 50 milionów złotych na budowę oraz ponad 12 milionów złotych na remonty.

Przyznanie większej ilości środków na osiedla położone w mniej rozwiniętych częściach miasta ma na celu zmniejszenie dysproporcji infrastrukturalnych między centrum a peryferiami. W przeszłości, wykorzystując fundusze na rozwój dróg lokalnych, udało się zrealizować wiele ważnych projektów, w tym budowę i remont ulic takich jak Kunickiego, Kaczmarka, Krynicką, Kościańską, Rozwadowską, Mleczową, Glinienko, Rubinową, Modrzejewskiej oraz fragmentu ulicy Sierpowej.

Inwestycje te nie tylko poprawiają jakość życia mieszkańców, ale również przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Oczekuje się, że nowa pula środków umożliwi dalsze prace modernizacyjne i budowlane, które pozytywnie wpłyną na rozwój lokalny oraz podniosą standardy komunikacji w mieście.

Strona głównaPoznań100 milionów złotych na rozwój dróg osiedlowych. Plan inwestycyjny miasta na lata...