sobota, 24 lutego, 2024

ZUS przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia 800 plus

Ponad 1 mld 123 mln zł trafiło 3 i 4 stycznia na konta rodziców i opiekunów w ramach świadczenia wychowawczego 800 plus, jak informuje ZUS. W trakcie przygotowania są kolejne wypłaty.

Jak przypomina Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim, wysokość świadczenia wychowawczego wzrosła i od 1 stycznia wynosi 800 zł.
– Zmiana ta nastą z urzędu – wyjaśnia rzeczniczka. – Pierwsze świadczenia w wysokości 800 zł trafiły do rodziców już pod koniec grudnia 2023 r. Na ich konta ZUS przekazał ok. 568 mln zł. Kolejna transza pieniędzy trafiła na konta rodziców 3 i 4 stycznia. W tych dniach ZUS przekazał łącznie 1 mld 123 mln zł.

Świadczenie w nowej wysokości wypłacane jest w tych samych terminach co dotychczas, a ZUS już przygotowuje kolejne wypłaty. Wszystkie osoby uprawnione są o tym informowane elektronicznie.

– Nabór wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego rozpocznie się 1 lutego 2024 r. – informuje Krystyna Michałek. – Wnioski będą przyjmowane tak jak do tej pory wyłącznie elektronicznie przez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Wypłata przyznanego świadczenia odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

Jak przypomina ZUS rządowy program “Rodzina 500 plus” trwa od 1 kwietnia 2016 r. – rodzice na każde dziecko otrzymywali 500 zł. Od 1 stycznia 2024 r. wysokość świadczenia wynosi 800 zł miesięcznie.

Źródło: ZUS
Strona głównaBiznes i FinanseZUS przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia 800 plus