Znów śnieg w całej Wielkopolsce!

śnieg, zima fot. L. Łada

Zaczął padać już w nocy i w efekcie w całej Wielkopolsce znów jest biało – obfite opady śniegu dają się we znaki kierowcom i służbom odpowiedzialnym za odśnieżanie. Pługopiaskarki pracowały przez całą niedzielę i nadal odśnieżają drogi, jak informuje ZDM.

„Obecnie sprzęt pracuje na drogach o znaczeniu strategicznym oraz układu podstawowego” – informuje Zarząd Dróg Miejskich na swoim profilu na Facebooku. – „Śnieg ma podać do godziny 12.00, a później możliwe są jeszcze już mniej intensywne opady. Dlatego przypominamy, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach. Przy takich opadach drogi nawet po odśnieżaniu mogą nie być „czarne”.

ZDM przypomina też, że przy takiej pogodzie i warunkach drogowych kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność – zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych i na terenach zalesionych, bo tam może być bardziej ślisko.
„Prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych” – ostrzega ZDM.

Według informacji IMiGW w regionie może dziś spaść nawet do 3 cm śniegu, a opady stopniowo będą przesuwać się na wschód. W ciągu dnia biała pokrywa będzie topnieć, bo temperatury sięgną do 3 stopni Celsjusza. Po południu zamiast śniegu mogą się pojawić przelotne opady śniegu z deszczem, a nawet przejaśnienia. Jednak na zdecydowaną poprawę pogody trzeba będzie poczekać do końca tygodnia.

ZDM przypomina, że zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską całodobowo: tel.: 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane).

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: