Zmieniają się ceny na miejskich parkingach Park&Go w Poznaniu

parkomat, Ostrów Tumski fot. ZDM

Zmieni się cennik parkowania na parkingach Park&Go, wcześniej nazywanych buforowymi. “Od 1 czerwca stawki wyniosą od 3 do maksymalnie 5 zł za godzinę oraz od 160 do 330 zł za miesięczny abonament” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Parkingi Park&Go, jak przypomina ZDM, są integralnym elementem stref płatnego parkowania (SPP). Ich zadaniem jest ograniczenie liczby samochodów poruszających się po ulicach centrum miasta w poszukiwaniu wolnego miejsca postojowego.

– Przeznaczone są głównie dla osób, które do śródmieścia dojeżdżają spoza miasta lub z peryferyjnych dzielnic – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Zlokalizowane są w pobliżu wielu urzędów, biur, sklepów i punktów usługowych. Kierowcy mogą zaparkować auto na czas załatwiania spraw w centrum i dalej poruszać się pieszo. Eliminuje to konieczność ciągłego poszukiwania miejsca parkingowego w okolicy kolejnych odwiedzanych miejsc.

Na parkingach Park&Go można parkować w systemie godzinowym lub wykupić miesięczny abonament. Od 1 czerwca te opłaty ulegną zmianie – ile zapłacimy za parkowanie, będzie zależało od lokalizacji parkingu. Warto dodać, że na tych parkingach można zaparkować także, i to bezpłatnie, rowery.

– Najwięcej za godzinę parkowania kierowcy zapłacą na parkingu zlokalizowanym niedaleko Starego Rynku – P&G Chwaliszewo – 5 zł – wylicza Agata Kaniewska. – Cena ta jednak nadal będzie konkurencyjna wobec stawki za godzinę parkowania przy ulicy w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania (7 zł). Taką samą cenę trzeba będzie uiści za postój na parkingu przy ul. Poznańskiej. Najtaniej będzie można zaparkować na P&G Cytadela – 3 zł/godzina oraz P&G Dolna Wilda 2, Park Jana Pawła II, Reymonta – 3,5 zł/godzina.

Stawki obowiązujące od 1 czerwca:

Parking P&G Chwaliszewo 5,00 zł za godzinę, 330 zł za miesięczny abonament
Parking P&G Dolna Wilda pierwszy parking 4,00 zł za godzinę, 280 zł za miesięczny abonament
Parking P&G Dolna Wilda drugi parking 3,50 zł za godzinę, 280 zł za miesięczny abonament
Parking P&G Maratońska 4,00 zł za godzinę, 280 zł za miesięczny abonament
Parking P&G Droga Dębińska 4,00 zł za godzinę, 280 zł za miesięczny abonament

Parking P&G Park Jana Pawła II 3,50 zł za godzinę, 220 zł za miesięczny abonament
Parking P&G Reymonta 3,50 zł za godzinę, 220 zł za miesięczny abonament
Parking P&G Poznańska 5,00 zł za godzinę, 280 zł za miesięczny abonament
Parking P&G Dworzec Zachodni 4,00 zł za godzinę, 280 zł za miesięczny abonament
Parking P&G Cytadela 3,00 zł za godzinę, 160 zł za miesięczny abonament

Podziel się: