Zmiany organizacji ruchu na ul. Pokrzywno w Poznaniu

Pokrzywno fot. PIM

Od 21 lutego na remontowanej ulicy Pokrzywno będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu ze względu na postępy prac remontowych. Kierowcy nie będą mogli skręcać z ulicy Pokrzywno w Ropczycką, a także z Ropczyckiej w Pokrzywno.

– Wzdłuż ul. Pokrzywno można już dostrzec nowy chodnik na odcinku od ul. Sanockiej niemal do ul. Dębickiej – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Na tym fragmencie została również wykonana kanalizacja deszczowa. Rozpoczął się także montaż słupów oświetleniowych. Zakładamy, że w marcu powstanie już cała kanalizacja deszczowa na przebudowywanym odcinku.

Zmiana organizacji ruchu jest niezbędna, ponieważ wykonawca chce rozpocząć frezowanie nawierzchni pasa jezdni, więc musi on zostać wyłączony z użytku. Dlatego 21 lutego zostanie zamknięty pas w stronę ul. Ropczyckiej na odcinku od posesji nr 21C do końca zakresu robót, czyli za skrzyżowaniem z ul. Ropczycką. To oznacza, że nie będzie możliwości wjazdu z ul. Pokrzywno w ul. Ropczycką oraz odwrotnie i będzie obowiązywał objazd przez ul. Garaszewo.

Przypomnijmy, że wzdłuż ulicy Pokrzywno po wschodniej stronie powstanie dwukierunkowa droga rowerowa, a po obu stronach będą chodniki, zatoki i przystanki autobusowe. Przebudowane zostaną także skrzyżowania i zjazdy do posesji, kanalizacja deszczową oraz teletechniczna, a nawet oświetlenie. Ulica zostanie też wyposażona w ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci, zostanie tam też posadzona zieleń.

Podziel się:

Ostatnio dodane: