kradzież Złotów fot. policja

Złotów: Nieletni złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

Kradzież pił spalinowych, kluczy nasadowych oraz sprzętu wędkarskiego wykryli jastrowscy kryminalni – zanim o przestępstwie dowiedzieli się właściciele. I zatrzymali dwóch 16-latków, którzy próbowali wywieźć skradzione mienie – autostopem…

Jastrowscy kryminalni ustalili, że w nocy z 29 na 30 stycznia w miejscowości Pniewo doszło do kradzieży dwóch pił spalinowych, sprzętu wędkarskiego i innych przedmiotów. Funkcjonariusze zapoznali się z okolicznościami, w jakich doszło do kradzieży, ustalili również miejsce, w którym mogą przebywać sprawcy.

Wspierani przez patrol umundurowanych funkcjonariuszy pojechali w wytypowane miejsce, gdzie zauważyli czekających przy drodze na tzw. okazję dwóch młodych mężczyzn. W przydrożnym rowie leżały ukryte skradzione przedmioty. Natychmiast ich zatrzymali i doprowadzili do jednostki policji, gdzie 16-latkowie w obecności rodziców zostali przesłuchani w charakterze sprawców czynu karalnego. Następnie o przestępstwie kradzieży i odzyskaniu skradzionego mienia funkcjonariusze powiadomili pokrzywdzonych mieszkańców Pniewa.

Zatrzymani 16-latkowie szczegółowo opisali funkcjonariuszom przebieg kradzieży. Utracone przedmioty o wartości blisko 4 tysięcy złotych już trafiły w ręce prawowitych właścicieli. Teraz złotowski sąd rodzinny podejmie decyzję w sprawie dalszych losów dwóch 16-letnich mieszkańców powiatu złotowskiego.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze